NXP USA Inc. S912ZVHY32F1VLQ
Part No.:
S912ZVHY32F1VLQ
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.S912ZVHY32F1VLQ.pdf
Description:
MAGNIV 16-BIT MCU, S12Z CORE, 32
Comments
S912ZVHY32F1VLQ Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
S12 MagniV
Product Status:
Active
Core Processor:
S12Z
Speed:
32MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)