NXP USA Inc. S9S12HY32J0CLL
Part No.:
S9S12HY32J0CLL
Package:
100-LQFP
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 100LQFP
Comments
S9S12HY32J0CLL Specifications
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tray
Speed:
32MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, I2C, IrDA, LINbus, SCI, SPI
Peripherals:
LCD, Motor control PWM, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
80
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)