NXP USA Inc. S9S12P32J0VLH
Part No.:
S9S12P32J0VLH
Package:
64-LQFP
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP
Comments
S9S12P32J0VLH Specifications
Package/Case:
64-LQFP
Packaging:
Tray
Speed:
32MHz
Connectivity:
CANbus, SCI, SPI
Peripherals:
LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
49
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.72V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 10x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)