EPSON SG2520EHN 100.0000M-CCHPZAB
Part No.:
SG2520EHN 100.0000M-CCHPZAB
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SG2520EHN 100.0000M-CCHPZAB.pdf
Description:
SG2520EHN 100.0000M-CCHPZAB: XTA
Comments
SG2520EHN 100.0000M-CCHPZAB Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG2520
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
60mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)