EPSON SG2520VHN 468.7500M-ECGPZA6
Part No.:
SG2520VHN 468.7500M-ECGPZA6
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SG2520VHN 468.7500M-ECGPZA6.pdf
Description:
SG2520VHN 468.7500M-ECGPZA6: XTA
Comments
SG2520VHN 468.7500M-ECGPZA6 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG2520
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
468.75 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
28mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)