EPSON SG-8503CA 156.2M 245.7M-APRLZB
Part No.:
SG-8503CA 156.2M 245.7M-APRLZB
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SG-8503CA 156.2M 245.7M-APRLZB.pdf
Description:
XTAL OSC XO 245.7000MHZ LVPECL
Comments
SG-8503CA 156.2M 245.7M-APRLZB Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG-8503CA
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
245.7 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)