Vishay Siliconix SI9183DT-28-T1-E3
Part No.:
SI9183DT-28-T1-E3
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SI9183DT-28-T1-E3.pdf
Description:
IC REG LIN 2.8V 150MA TSOT23-5
Comments
SI9183DT-28-T1-E3 Specifications
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.22V @ 150mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
60dB ~ 30dB (1kHz ~ 100kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C