Vishay Siliconix SIP21106DVP-25-E3
Part No.:
SIP21106DVP-25-E3
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIP21106DVP-25-E3.pdf
Description:
IC REG LIN 2.5V 150MA TSC75-6
Comments
SIP21106DVP-25-E3 Specifications
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.3V @ 150mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
75dB ~ 40dB (1kHz ~ 100kHz)
Control Features:
Enable
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C