Vishay Siliconix SIP21107DVP-18-E3
Part No.:
SIP21107DVP-18-E3
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIP21107DVP-18-E3.pdf
Description:
IC REG LIN 1.8V 150MA TSC75-6
Comments
SIP21107DVP-18-E3 Specifications
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V
Current - Output:
150mA
PSRR:
72dB ~ 38dB (1kHz ~ 100kHz)
Control Features:
Enable, Power Good
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C