Vishay Siliconix SIP21107DVP-46-E3
Part No.:
SIP21107DVP-46-E3
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIP21107DVP-46-E3.pdf
Description:
IC REG LIN 4.6V 150MA TSC75-6
Comments
SIP21107DVP-46-E3 Specifications
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.6V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.22V @ 150mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
72dB ~ 38dB (1kHz ~ 100kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C