SiTime SIT2044BM-S3-33EA25.000000G
Part No.:
SIT2044BM-S3-33EA25.000000G
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT2044BM-S3-33EA25.000000G.pdf
Description:
MEMS OSC XO 25.000000 MHZ LVCMOS
Comments
SIT2044BM-S3-33EA25.000000G Specifications
Series:
SiT2044B, Endura™
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
XO (Standard)
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.8mA
Ratings:
AEC-Q100
Supplier Device Package:
SOT-23-5
Size / Dimension:
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)