SiTime SIT3342ACA1BH-33NM20.000000
Part No.:
SIT3342ACA1BH-33NM20.000000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT3342ACA1BH-33NM20.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 20.000000 MHZ LVPE
Comments
SIT3342ACA1BH-33NM20.000000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT3342, Endura™
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
VCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±15ppm
Absolute Pull Range (APR):
±5ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
92mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-PQFD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)