SiTime SIT3342AIA1E3-33NC185.000000
Part No.:
SIT3342AIA1E3-33NC185.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT3342AIA1E3-33NC185.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 185.000000 MHZ LVP
Comments
SIT3342AIA1E3-33NC185.000000 Specifications
Series:
SiT3342, Endura™
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
VCXO
Frequency:
185 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
92mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)