SiTime SIT3373AE-2EH-33NB600.000000
Part No.:
SIT3373AE-2EH-33NB600.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
MEMS OSC VCXO 600.0000MHZ LVDS
Comments
SIT3373AE-2EH-33NB600.000000 Specifications
Series:
SiT3373, Elite Platform™
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Packaging:
Strip
Type:
VCXO
Frequency:
600 MHz
Function:
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±15ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
97mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)