SiTime SIT3521AI-2CF3310S125.000000
Part No.:
SIT3521AI-2CF3310S125.000000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
10-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT3521AI-2CF3310S125.000000.pdf
Description:
MEMS OSC I2C/SPI XO 125.000000 M
Comments
SIT3521AI-2CF3310S125.000000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT3521, Elite Platform™
Package/Case:
10-VQFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
DCXO
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
±1185ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
80mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
10-QFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)