SiTime SIT3522AI-2C1331GS400.000000
Part No.:
SIT3522AI-2C1331GS400.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT3522AI-2C1331GS400.000000.pdf
Description:
MEMS OSC I2C/SPI XO 400.000000 M
Comments
SIT3522AI-2C1331GS400.000000 Specifications
Series:
SiT3522, Elite Platform™
Frequency:
400 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±1185ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
80mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)