SiTime SIT3907AI-DF-33NM-220.000000T
Part No.:
SIT3907AI-DF-33NM-220.000000T
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT3907AI-DF-33NM-220.000000T.pdf
Description:
MEMS OSC DCXO 220.0000MHZ LVCMOS
Comments
SIT3907AI-DF-33NM-220.000000T Specifications
Series:
SiT3907
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Frequency:
220 MHz
Function:
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
34mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)