SiTime SIT5022AI-2BE-25E-625.000000Y
Part No.:
SIT5022AI-2BE-25E-625.000000Y
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT5022AI-2BE-25E-625.000000Y.pdf
Description:
MEMS OSC TCXO 625.0000MHZ LVDS
Comments
SIT5022AI-2BE-25E-625.000000Y Specifications
Series:
SiT5022
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
TCXO
Frequency:
625 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
55mA
Supplier Device Package:
6-SMD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)