SiTime SIT5155AC-FK033JT-10.000000
Part No.:
SIT5155AC-FK033JT-10.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT5155AC-FK033JT-10.000000.pdf
Description:
MEMS OSC TCXO 10.000000 MHZ LVCM
Comments
SIT5155AC-FK033JT-10.000000 Specifications
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Absolute Pull Range (APR):
±2.75ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)