SiTime SIT5357AI-FN-25E0-200.000000
Part No.:
SIT5357AI-FN-25E0-200.000000
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT5357AI-FN-25E0-200.000000.pdf
Description:
MEMS OSC TCXO 200.0000MHZ LVCMOS
Comments
SIT5357AI-FN-25E0-200.000000 Specifications
Series:
SiT5357, Elite Platform™
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Type:
TCXO
Frequency:
200 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±250ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
62mA
Supplier Device Package:
10-CQFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)