SiTime SIT8920AM-13-33S-26.000000
Part No.:
SIT8920AM-13-33S-26.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920AM-13-33S-26.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV
Comments
SIT8920AM-13-33S-26.000000 Specifications
Frequency:
26 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)