SiTime SIT8920AM-13-XXN-3.686400
Part No.:
SIT8920AM-13-XXN-3.686400
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920AM-13-XXN-3.686400.pdf
Description:
MEMS OSC XO 3.6864MHZ LVCM LVTTL
Comments
SIT8920AM-13-XXN-3.686400 Specifications
Frequency:
3.6864 MHz
Voltage - Supply:
2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)