SiTime SIT8920AM-32-XXS-49.666670
Part No.:
SIT8920AM-32-XXS-49.666670
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920AM-32-XXS-49.666670.pdf
Description:
MEMS OSC XO 49.66667MHZ LVCMOS
Comments
SIT8920AM-32-XXS-49.666670 Specifications
Frequency:
49.66667 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Supplier Device Package:
4-SMD (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)