SiTime SIT8920AM-82-33S-100.000000
Part No.:
SIT8920AM-82-33S-100.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920AM-82-33S-100.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
Comments
SIT8920AM-82-33S-100.000000 Specifications
Frequency:
100 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)