SiTime SIT8920AMR83-33E-1.000000
Part No.:
SIT8920AMR83-33E-1.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920AMR83-33E-1.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 1.0000MHZ LVCMOS
Comments
SIT8920AMR83-33E-1.000000 Specifications
Series:
SiT8920
Frequency:
1 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
4-PQFN (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)