SiTime SIT8920BM-12-18S-49.152000
Part No.:
SIT8920BM-12-18S-49.152000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920BM-12-18S-49.152000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 49.1520MHZ LVCMOS LV
Comments
SIT8920BM-12-18S-49.152000 Specifications
Frequency:
49.152 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)