SiTime SIT8920BM-12-33E-58.982400
Part No.:
SIT8920BM-12-33E-58.982400
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920BM-12-33E-58.982400.pdf
Description:
MEMS OSC XO 58.9824MHZ LVCMOS LV
Comments
SIT8920BM-12-33E-58.982400 Specifications
Frequency:
58.9824 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)