SiTime SIT8920BM-13-33E-28.800000
Part No.:
SIT8920BM-13-33E-28.800000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920BM-13-33E-28.800000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 28.8000MHZ LVCMOS
Comments
SIT8920BM-13-33E-28.800000 Specifications
Frequency:
28.8 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)