SiTime SIT8920BM-18-XXN-16.000000
Part No.:
SIT8920BM-18-XXN-16.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920BM-18-XXN-16.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS
Comments
SIT8920BM-18-XXN-16.000000 Specifications
Frequency:
16 MHz
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.7mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)