SiTime SIT8920BM-23-33E-32.000000
Part No.:
SIT8920BM-23-33E-32.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920BM-23-33E-32.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS LV
Comments
SIT8920BM-23-33E-32.000000 Specifications
Frequency:
32 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)