SiTime SIT8920BM-31-33E-6.000000
Part No.:
SIT8920BM-31-33E-6.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920BM-31-33E-6.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
Comments
SIT8920BM-31-33E-6.000000 Specifications
Frequency:
6 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.7mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)