SiTime SIT8920BM-38-33E-4.800000
Part No.:
SIT8920BM-38-33E-4.800000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920BM-38-33E-4.800000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 4.8000MHZ LVCMOS SMD
Comments
SIT8920BM-38-33E-4.800000 Specifications
Frequency:
4.8 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.7mA
Supplier Device Package:
4-SMD (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)