SiTime SIT8920BM-72-33N-58.982400
Part No.:
SIT8920BM-72-33N-58.982400
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920BM-72-33N-58.982400.pdf
Description:
MEMS OSC XO58.9824MHZ SMD
Comments
SIT8920BM-72-33N-58.982400 Specifications
Frequency:
58.9824 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.7mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)