SiTime SIT8920BM-73-33E-80.000000
Part No.:
SIT8920BM-73-33E-80.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920BM-73-33E-80.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS
Comments
SIT8920BM-73-33E-80.000000 Specifications
Frequency:
80 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)