SiTime SIT8920BMA72-XXE-52.428000
Part No.:
SIT8920BMA72-XXE-52.428000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920BMA72-XXE-52.428000.pdf
Description:
MEMS OSC XO52.428MHZ SMD
Comments
SIT8920BMA72-XXE-52.428000 Specifications
Frequency:
52.428 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.7mA
Supplier Device Package:
4-SMD (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)