SiTime SIT8920BMA83-33E-4.000000
Part No.:
SIT8920BMA83-33E-4.000000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8920BMA83-33E-4.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
Comments
SIT8920BMA83-33E-4.000000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT8920B
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
4 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-PQFN (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)