SiTime SIT8944BAR81-33NA15.360000
Part No.:
SIT8944BAR81-33NA15.360000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8944BAR81-33NA15.360000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 15.360000MHZ LVCMOS
Comments
SIT8944BAR81-33NA15.360000 Specifications
Series:
SiT8944B, Endura™
Frequency:
15.36 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.8mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)