SiTime SIT8944BM-11-33EA8.192000
Part No.:
SIT8944BM-11-33EA8.192000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT8944BM-11-33EA8.192000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 8.192000 MHZ LVCMOS
Comments
SIT8944BM-11-33EA8.192000 Specifications
Series:
SiT8944B, Endura™
Frequency:
8.192 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.8mA
Ratings:
AEC-Q100
Supplier Device Package:
4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)