SiTime SIT9001AC-23-33D4-33.33000T
Part No.:
SIT9001AC-23-33D4-33.33000T
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9001AC-23-33D4-33.33000T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS
Comments
SIT9001AC-23-33D4-33.33000T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT9001
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
33.33 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max):
34mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)