SiTime SIT9001AC-23-33D6-24.00000Y
Part No.:
SIT9001AC-23-33D6-24.00000Y
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9001AC-23-33D6-24.00000Y.pdf
Description:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
Shipping
Inventory:878
Comments
SIT9001AC-23-33D6-24.00000Y Specifications
Series:
SiT9001
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
24 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max):
27mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)