SiTime SIT9001AI-23-18E1-37.12500T
Part No.:
SIT9001AI-23-18E1-37.12500T
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9001AI-23-18E1-37.12500T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 37.1250MHZ LVCMOS
Comments
SIT9001AI-23-18E1-37.12500T Specifications
Series:
SiT9001
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
37.125 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
31mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)