SiTime SIT9002AC-132N33DB160.00000
Part No.:
SIT9002AC-132N33DB160.00000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9002AC-132N33DB160.00000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 160.0000MHZ LVPECL
Comments
SIT9002AC-132N33DB160.00000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT9002
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
160 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max):
84mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-SMD (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)