SiTime SIT9025AA-72-18EB25.000000
Part No.:
SIT9025AA-72-18EB25.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9025AA-72-18EB25.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Comments
SIT9025AA-72-18EB25.000000 Specifications
Series:
SiT9025
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Type:
SSXO
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max):
8mA
Ratings:
AEC-Q100
Supplier Device Package:
4-PQFN (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)