SiTime SIT9025AM-12-18E-19.660800
Part No.:
SIT9025AM-12-18E-19.660800
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9025AM-12-18E-19.660800.pdf
Description:
MEMS OSC XO 19.6608MHZ LVCMOS
Comments
SIT9025AM-12-18E-19.660800 Specifications
Series:
SiT9025
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Frequency:
19.6608 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
8mA
Ratings:
AEC-Q100
Supplier Device Package:
4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)