SiTime SIT9025AM-13H18DA27.000000
Part No.:
SIT9025AM-13H18DA27.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9025AM-13H18DA27.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
Comments
SIT9025AM-13H18DA27.000000 Specifications
Series:
SiT9025
Packaging:
Strip
Frequency:
27 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±0.125%, Center Spread
Current - Supply (Max):
8mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)