SiTime SIT9025AM-23H33SA25.000000
Part No.:
SIT9025AM-23H33SA25.000000
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9025AM-23H33SA25.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Comments
SIT9025AM-23H33SA25.000000 Specifications
Series:
SiT9025
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Frequency:
25 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±0.125%, Center Spread
Current - Supply (Max):
9.5mA
Ratings:
AEC-Q100
Supplier Device Package:
4-PQFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)