SiTime SIT9045AAB23-33DGA16.000000
Part No.:
SIT9045AAB23-33DGA16.000000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9045AAB23-33DGA16.000000.pdf
Description:
MEMS OSC SSXO 16.000000 MHZ LVCM
Comments
SIT9045AAB23-33DGA16.000000 Specifications
Series:
SiT9045
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
16 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±0.905%, Center Spread
Current - Supply (Max):
9.5mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)