SiTime SIT9102AI-241N33E6.54000X
Part No.:
SIT9102AI-241N33E6.54000X
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9102AI-241N33E6.54000X.pdf
Description:
MEMS OSC XO 36.5400MHZ LVDS SMD
Comments
SIT9102AI-241N33E6.54000X Specifications
Series:
SiT9102
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
36.54 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
79mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)