SiTime SIT9156AI-1DF-25E156.250000Y
Part No.:
SIT9156AI-1DF-25E156.250000Y
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9156AI-1DF-25E156.250000Y.pdf
Description:
OSC XO 2.5V 156.25MHZ
Comments
SIT9156AI-1DF-25E156.250000Y Specifications
Series:
SiT9156
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Type:
XO (Standard)
Frequency:
156.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
69mA
Supplier Device Package:
6-PQFD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)