SiTime SIT9365AE-2B3-25E100.000000G
Part No.:
SIT9365AE-2B3-25E100.000000G
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9365AE-2B3-25E100.000000G.pdf
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Shipping
Inventory:250
Comments
SIT9365AE-2B3-25E100.000000G Specifications
Series:
SiT9365
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
79mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)